questionבני האדם אהבו לאגור ולאסוף פריטים שונים מאז ומעולם החל מבולים, מטבעות, פקקי בקבוקים ועד לאוספים מוזרים כמו גושי שיער וסיבי בד מהפופיק.
בעולם הדיגיטלי נחשפו הגיימרים לסוג אוסף חדש - הסקינים.

רק תחביב או נזק לעולם הגיימינג?

 

האיסוף כנראה טבוע בבני האדם באופן כל כך חזק מאחר ואין כמעט אדם שאין לו אוסף מסוג כלשהו, כאשר חלקנו עושים זאת גם ללא מחשבה תחילה בנוגע לאיסוף כשאנו אוספים זכרונות עם כל צילום או סלפי שאנו עושים.

הסקינים (מהמילה Skin=עור) הם למעשה שינוי גרפי של דמות או אביזר במשחק והפיתוח שלהם החל בעיקר על מנת למכור אותם בסכומים קטנים ובכך להכניס כסף נוסף למפתחים בלי צורך בהשקעה גדולה מדי כפי שנדרש בפיתוח של חבילות תוכן תוך ניצול הצורך של אדם להראות את מה שיש לו, מה הוא השיג, כמה יש לו וכו'.
אם זה עובד אצל בני אדם שאוספים גושי שיער מהפופיק, אז למה לא בגיימינג?

 

belly button fluff
אוסף גושי שיער שהוצאו מהפופיק של גראהם ברקר האוסטרי-מקור: metro.co.uk

אם לא נתייחס לאפשרויות בחירת דמויות בתחילת משחקים, אלא רק להשגת שינויים של סקינים במהלך המשחק עצמו אז כפי הנראה הסקינים הראשונים שהופיעו כאופציה להשגה/קנייה/מכירה בקנה מידה רציני הם הכובעים שהופיעו ב - Team Fortress 2 אך כיום ניתן לראותם במשחקים כשהדיון בנוגע לצורך או החיובי והשלילי בהם נעשים במשחקים מובילים כמו CS:GO, LoL ודומיהם.

מפתחי LoL החליטו שהם יאסרו (או לא יאפשרו בעצמם) מסחר בסקינים ובכך ימנעו תופעות שליליות של הונאות ושינויים במחירים של סקינים לסכומים הזויים.
לא כך הדבר ב - CS:GO, שם מאפשרת המפתחת Valve מסחר בין השחקנים ויצרה שוק שהמחירים משתנים בו מרגע לרגע וחלק מהסקינים מגיעים לסך של אלפי דולרים (מדובר לפני התביעות שהוגשו כנגד תופעת ההימורים וכיום המחירים ירדו באופן משמעותי).

 

m9 crimsonbayonet
m9 bayonet crimson - בזמנו הגיע לסכום של כמעט 6,000 דולר (כיום מחירו נע בין 100-200 דולר).

ב - LoL ניתן לראות סקינים נדירים, כמו Bowser Rammus Clone, שהוצג רק בבטא של המשחק המגיעים למחירים של 100 אירו ועד לדוגמא ל - Rusty Blitzcrank היכול להגיע גם למעל ל - 400 אירו.

 

rasmusclone

rusty blitzcrank

אז אם בולים יכולים להגיע לסכומים של עד 3 מיליון דולר לבול נדיר (z-grill) אז למה לא בגיימינג?
הקלות הרבה בה ניתן לשבת בבית ולהשיג סקינים לעומת הצורך באספנות של מוצר מוחשי לטייל בעולם ולהיות בעל משאבים על מנת להשיג את הפריט הבא באוסף, יוצרת אפשרות קלה יותר עבור צעירים להשיג פריטים לידיים שלהם כשמה שהרבה פעמים יוצר עיוורון מוסרי כלשהו כשצעיר מחזיק מוצר דיגיטלי במחשב שלו והסכום שעליו הוא מאות ואלפי דולרים.

מכאן ועד נושא השימוש בכסף/סקינים האלה למטרות כמו הימורים, שוב בקלות רבה מאחורי מסך המחשב, הונאות שנעשות על ידי ילדים שלא רואים את העיניים והפנים של מי שבצד השני, כאלה ילדים שלא היו גונבים בחיים אפילו שקל וכעת בקלות כי מולם יש רק אותיות מרצדות על מסך, גונבים חשבונות מאחרים שמכילים משחקים שנקנו במאות דולרים ועימם גם סקינים שיכולים להגיע ללא פחות כסף.

ובכל זאת יש כאלה שמשתמשים בסקינים באמת כפריט איסוף, משהו נחמד שמוסיף למשחק.

 

z grill stamp
בול בשווי 3 מיליון דולר

 

אז למה לא?

חשוב לזכור שהפריטים קיימים בסופו של דבר ברובם בעולם וירטואלי שבמקרים רבים אין לנו, כגיימרים שליטה על כל מה שקורה בו, השקעה באוסף מוחשי תלויה באופן האכסון שלנו וברצון שלנו לשמור או לא לשמור את האוסף ואילו בסקינים מדובר במשחקים שבסופו של דבר ייעלמו מהעולם הוירטואלי ועימם כפי הנראה גם הסקינים שרכשנו, סחרנו, החלפנו וכו'.

אז כדאי או לא כדאי וכמה להשקיע אם בכלל, ההחלטה שלכם.


על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.