israeliקהילת הספורט האלקטרוני בישראל היא לא צעירה ותחרויות מתקיימות בה כמעט 15 שנים כבר אך עדיין לא נראית פה סצינת ספורט אלקטרוני רצינית כפי שמתקיימת ברוב העולם המערבי (ובמדינות רבות גם מחוצה לו).
Ender עם דיעה אישית בנוגע למה שצפוי לנו בישראל בספורט האלקטרוני ב - 2016? מפתחים ציפיות?

 

בשנתיים האחרונות ראינו קפיצת מדרגה ענקית במה שנקרא הספורט האלקטרוני בעולם אך בישראל עדיין אנו רואים יוזמות שצצות מדי פעם, חלקם קטנות וחלקן גדולות, אך לאחר תקופה קצרה אותן יוזמות הן רק זכרון בארכיון של איזה פורום או אתר חדשות.

ב - 2016 צופים האנליסטים הכלכליים בכל העולם כי העתיד של הספורט האלקטרוני דוהר קדימה במה שיהיה כאחד הענפים המכניסים ביותר בעולם הבידור והפנאי, המשכורות של השחקנים והפרסים יעלו ויותר ויותר צופים ומעריצים יעקבו אחרי התחרויות והמשחקים השונים אבל בישראל לא נראה שאנחנו עדיין מוכנים ונמצאים בכיוון הזה כאשר כרגע על הפרק ניתן למצוא גופים בודדים בלבד שמתעסקים בנושא ואני לא רואה כרגע את הפריצה הגדולה של אף אחד מהם.

Vgames:

vgames logo

האתר הותיק מכולם שמדווח על כניסה של סכום לא מבוטל לתקציב 2016 אבל, כפי שניתן לראות מפעילות הפורומים שלהם, התנועה לא צמחה באופן משמעותי וכפי הנראה מה שייראה גם בשנה הנוכחית יהיה אולי כמה אירועים קטנים בסדר גודל של גמרים במשרדי החברה ופעילויות אונליין רבות במידה ויגויסו מנהלי קהילות ואנשי צוות לטווח ארוך.
גם בשנה שעברה ראינו לא מעט פרסום מאותם גופים שמפרסמים גם השנה ואני מתקשה להאמין שמדובר בסכומים שנכנסים כעת ומגיעים לאלפי אחוזים יותר מהשנה שקדמה כי אם כן אז צפויים לנו לפחות 2 אירועים גדולים במהלך השנה הנוכחית.
כפי הנראה נמשיך לראות לא מעט פעילויות אונליין עם טורנירים למשחקים שונים ופרסים מהספונסרים של האתר כפי שהיה בשנה שעברה.


FXP
:

fxp

האתר שיכול להתגאות מאז תחילתו בתנועה הגדולה ביותר של משתמשים ומכאן ניתן גם להניח שמרוויח הכי הרבה מהכנסות של הפרסומות (למרות הנגיסה הרבה בשנים האחרונות ברווחים אלו בעיקר בגלל שימוש רב של משתמשים תוכנות חוסמות פרסומות).
האתר תמיד נחשב, לפחות בתחום הספורט האלקטרוני, כשער הכניסה של השחקנים הצעירים אך דווקא בגלל זה אף פעם לא נערכה שם פעילות רצינית בנושא.
טווח הגילאים עדיין צעיר ב - FXP, למרות שהרבה שחקנים היום בפורומים הם כאלה שנרשמו באתר כילדים והתבגרו מאז אך עדיין ממשיכים לעקוב, ולכן גם פעילות של אירוע גדול לא תפנה דווקא לקהל היעד של האתר עצמו.
מנהלי האתר כבר הודיעו בראיון ליוניט כי אין בכוונתם להתעסק בקיום טורנירים ואירועים של ספורט אלקטרוני.


Teammatch:

teamatch logo

גוף קטן עם חבר'ה שיש להם המון מוטיבציה אך עד עתה ראינו רק מספר טורנירים מצומצם ומשחקי אופליין קטנים. ההבטחות לשנה הקרובה היא יותר טורנירים ויותר אירועים אך בשלב זה לא רואים פעילות רבה יותר מאשר פעילויות רגילות אותם רואים מעל לעשר שנים בקהילה בדמות של גביע יומי (One Night Cup) וכו'.


4DV Israel:

4dv logo

חברה "חדשה" שהקימו בתקופה האחרונה חברי LoL Israel, עידו ברוש ויואב סוכן אשר מבטיחה בשלב זה לקיים לפחות 2 אירועים לאן גדולים (בפסח ובאוגוסט) שיכללו טורנירים במשחקים כמו CS:GO וכמבון גם ב - LoL.
עידו כבר מנוסה בקיום אירועים לא קטנים לאחר שקיים כבר את אליפויות ישראל ב - LoL אבל אני לא בטוח שהחבר'ה של 4DV עדיין מוכנים, מבחינה כלכלית ומבחינה מעשית, לקיום אירוע בסדר גודל של מספר טורנירים של כמה משחקים.
ייתכן והדבר יצא לפועל אבל...לא בטוח שלאחר האירוע הראשון ובדיקת הכדאיות הכלכלית, יהיה אירוע נוסף.


לסיכום - הקהילה הישראלית לא מוכנה עדיין לקיום אירועים בסדר גדול ממספר סיבות עיקריות ובהם אי היכולת לקיים אירועים למשך מספר ימים כך שיהיה שווה לאנשים להשקיע ולהגיע לעיר אחרת מכל קצווי הארץ.
גם אם כן, קהל היעד עדיין צעיר באופן יחסי ולכן לא יגיע למספר ימים לשהות במרכז והבוגרים יותר הם לא כוח כלכלי להחזיק אירוע שכזה.
מרבית מקיימי האירועים הגדולים בעבר (ועל פי גודל האירוע בטח גם בעתיד) דורשים מהשחקנים להביא לא מעט ציוד מהבית ולפעמים אף מחשבים ומסכים. עבר הדור שיהיה מוכן לסחוב על הגב תיק ענק עם כל הציוד המדובר.
גיל האמצע שהוא הגיל אותו צריכים לרצות מקיימי האירועים הו למעשה הגיל בו רוב האנשים כמעט ואינם זמינים, גיל הצבא. זה הגיל שהעניין בתחום עדיין מספיק גדול והראש עדיים מספיק צעיר במקביל ליכולת פיזית וכלכלית להגיע לאירוע. אבל הצבא....אין צורך להוסיף.

שנת 2016 תמשיך להציג עבור הקהילה מספר טורנירי יום אחד, אולי אירוע גדול כמו אליפות ישראל ב - LoL (במידה ויישאר כסף אחרי קיום אירוע גדול בפסח) והרבה דיונים על איזה אירועים יש בחו"ל.

שתהיה לנו שנה טובה!

תגובות  

+1 #1 mele 2016-01-02 16:22
אז בקיצור כלום?
#2 Ender 2016-01-02 16:36
מצטט mele:
אז בקיצור כלום?

זה מה שאני חושב לגבי 2016 :sad:

על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.