questionהמשחק CS:GO מסתבר כבר מזמן לא מעניין את השחקנים כאשר מספיק לראות את אתרי ההימורים הרבים שצמחו מאז יציאתו, את דיוני הסקינים באתרים השונים והמאפיין המרכזי - איך נגעו לנו בדירוג?

אז מה עושים במשחק? יורים ובוכים?

 

נתחיל אולי בהגדרת המילון למילה "משחק":
"פעולה של תנועות, חשיבה, ניחוש או זריזות וכד' לשם שעשוע או לשם תחרות"

נראה כי רבים, יותר מדי רבים, איבדו כבר את מה שמוגדר במילון והמשחק עצמו כבר (או שאף פעם לא היה) הוא לא העניין עצמו.
שחקנים שהמטרה העיקרית שלהם היא להשיג קופסאות רק בשביל למצוא את הסכין היפה/היקרה ביותר כדי שיוכלו להמר עליה באחד מאתרי ההימורים או פשוט למכור אותה.

אז את אלה עוד איכשהו הייתי יכול להבין אם היה מדובר במשהו עסקי שהמטרה שלו היא באמת פרנסה אבל עוד אף אחד לא הצליח לשכנע אותי שמדובר בפרנסה.
את מי שאני לא מבין הם רודפי הדירוג כאשר כל התחברות שלהם למשחק נועדה למטרה אחת בלבד - הדירוג שלהם.

במקור נועד הדירוג על מנת לנסות וליצור מצב בו שחקן יצורף למשחק בו שאר השחקנים פחות או יותר באותה רמה (Match making) אבל כאשר הקהילה הופכת את הדירוג לסמל מעמד (הוייייי כמה כואב להיות באחד מדירוגי הסילבר) ולהיות בדירוג נמוך זה דבר הקרוב לקללה שחקנים ישקיעו לא מעט רק בשביל זה.

מצחיק לראות שרבים בקהילה מתבכיינים על המחיר (14.99$ של המשחק), מחפשים מי ייתן את המשחק ב - 10% הנחה (הנחה של 1.5$ שזה פחות מ - 6 שקלים) אבל יקנו שחקנים מכאלה שהגיעו לדירוג גבוה והרי המושג smurf הוא אחד המושגים הכי נכתבים בצ'אט כשיש כאלה שגילו שהם הגיעו כנראה גבוה מדי יחסית ליכולות האמיתיות שלהם ורוכשים את המשחק פעם נוספת (ואולי עוד פעם) כדי לשחק ברמות הנמוכות שוב.
שלא נשכח את הטרולים שבמקום לקנות פשוט מנסים להכשיל את המשחק כדי לרדת ברמות.
חלק יוציאו עשרות דולרים בשביל מפתחות שיפתחו להם קופסאות עם סקינים שונים ויחפשו את הסכין האולטמטיבית.
זה כמו להנות ממשחק כדורגל רק בגלל שהכדור בצבעים שונים ואם הוא לבן אז יאללה לא משחקים.

 

34515

 

נושא הדירוג עלה עוד יותר לכותרות לאחרונה לאחר ש - Valve מנסים לאזן את מספר השחקנים שבכל דירוג כך שהחלוקה לרמות השונות תהיה הגיונית אבל רוב הדיונים בקהילה (בארץ ובעולם) מתעלמים לגמרי מההסברים בנוגע למה השינוי באמת אומר ואיך עובדת בכלל מערכת הדירוג. כל מה שמעניין כרגע זה למה ירד לי הדירוג? איך אני אראה את הפנים שלי בקהילה כשאני מדורג כעת באחד מדירוגי הסילבר?
חשוב להבין קודם כל כי כמות ההריגות שלכם במשחק היא לא מה שתקבע את הדירוג שלכם (הענין הוא לא ליצור פראגרים אלא שחקנים קבוצתיים ככל שניתן).
עובדה שיש המון שחקנים שמדווחים שהם לא שיחקו כמה ימים וירדו בדירוג וכאלה שניצחו 10 משחקים ובכל זאת ירדו דירוג. (אני ירדתי 2 דירוגים בלי לשחק יומיים).
למי שחשוב מול מי הוא משחק אז השינוי רק עושה טוב, כי כעת אתם תדורגו באמת ברמה המתאימה יותר ליכולות שלכם. השם לא משנה אלא אם הרמה מתאימה או לא.

 

rank bellcurve

 

המערכת מבוססת על חישוב מתמטי מורכב בו משתמשים לדירוג שחקנים גם בענפים אחרים כמו שחמט ועוד. הסברה בעבר היתה כי מדובר בשימוש באלגוריתם מתמטי שנקרא ELO אבל ב - Valve כבר מזמן הודו שמדובר באלגוריתם מאוחר יותר שנקרא Glicko2 שמשפר המון בעיות שהיו עם ה - ELO.
ב - Valve גם התאימו אותו למשחקי וידאו.
ההסבר על מה ששונה נמצא כאן.

דמעות נוספות (או אולי שבירת אוזניות מעצבים) מגיעות מרבים בקהילה בגלל שינויים בנשקים. נכון, זה מעצבן שיש דברים שיוצאים ולא עובדים כמו שצריך. הוספת ה - R8 לאחרונה היתה הוכחה לכמה חוסר מחשבה מקדימה קיים לפעמים בשל הצורך להזדרז עם עדכון מסויים בלי לחשוב מה יהיו התוצאות.
תעשיית הגיימינג יכולה להרשות את זה לעצמה ולו רק בשל העבודה שיש להם את היכולת להוציא עדכון נוסף ולתקן את המצב.
ה - R8 תוקן לאחר יממה ומספיק רק לראות מה קורה במשחקים אחרים בשביל להבין שהמצב ב - CS:GO הוא מצויין בהשוואה לכותרים שונים בספורט האלקטרוני. מספיק לראות מה קורה ב - LoL כאשר אחת לחודש חודשיים מוסיפים דמויות חדשות וכמעט אף פעם הם לא מאוזנות כמו שצריך ודורשות שינויים כמו החלשה של הכוחות (nerf).

הדברים לא מושלמים ויש עוד הרבה מה לתקן אבל יש לכם משחק שעולה פחות מ - 60 שקל ורובנו משחקים בו מאות וחלק אף אלפי שעות. תהנו מהמשחק ותפסיקו להתעסק כמעט אך ורק במה שמסביב.

תגובות  

+1 #1 בן עמוס 2015-12-28 13:33
אחלה כתבה ניר

על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.