israeli בנות בגיימינג הן דבר נדיר באופן יחסי וגם אלו המשחקות בדרך כלל מעדיפות לא להחשף יותר מדי בתחום הנשלט כמעט באופן מלא על ידי הצד הגברי.
למרות זאת, MorTheQueen, מראשוני הגיימריות בארץ ואחת מהמנהלות הבכירות ב - FXP, ו - Greys Anatomy, מנהלת ב - FXP המייצגת את הדור הצעיר יותר, הסכימו לחשוף מעט ממה שעובר על הגיימריות בישראל.

 

 

מחקר שנערך לאחרונה בקרב גיימרים בגילאי הנעורים בעולם מצביע על כך כי יש לא מעט גיימריות שמשחקות אונליין אבל רובן מעדיפות לא לדבר במיקרופון במהלך המשחקים על מנת לא לחשוף את העובדה שהן בנות ובכך להמנע מתגובות לא רצויות מצד הבנים במשחק.

במהלך השנים הגיימריות הורחקו מהמיינסטרים על ידיד קיום טורנירים צדדיים וקטנים במקביל לטורנירים גדולים שבהם שיחקו קבוצות בנים ובעבר אף הגדיל לעשות ארגון WSVG ב - 2007 שהחליט, באחד מהטורנירים הגדולים אז, לערוך תחרות מלכת היופי לגיימריות שידורגו על ידי הקהילה בהצבעה מקוונת.

פנינו ל - מור "MorTheQueen" עמר, שהספיקה לנהל את קבוצת Galacticos בעבר, לעזור בתמיכה בלאנים (Isralan) ובמשך השנים מנהלת בכירה ב - FXP (יו"ר הקהילה)  ולליאל "Greys Anatomy", מנהלת ראשית ב - FXP, שיספרו לנו קצת על הגיימינג בחייהם.

MorTheQueen:

ש: היי מור, ספרי מעט על עצמך עבור הקוראים.
ת: שמי מור, ואני יו"ר של הפורום הכי גדול במדינה, פורום FXP, שנרשמתי אליו ב2006 ומאז אני פה.

ש: כמה זמן את משחקת ובאילו משחקים?
ת: לצערי אני כיום כבר לא משחקת בשל חוסר זמן עם שאר הפעילויות שיש לי.

ש: כיצד את מתמודדת או לפחות התמודדת בעבר כגיימרית פעילה מול קהילה שחקנים המורכבת ברובה מגיימרים?
ת: כבחורה גיימרית היה קשה. הקהילה לא קיבלה אותי בהתחלה, אבל מי שמכיר אותי יודע שהוכחתי את עצמי גם כשחקנית וגם כמנהלת של הקבוצה הכי טובה בארץ (GLC), אז כבר לא יכלו לזלזל בי אלא להיפך.. רצו בקרבתי, רצו להתחבר אלינו, להיות חלק מהקבוצה ומהארגון המוביל.

ש: כאחת שמכירה את הקהילה הישראלית במשך שנים רבות, עיצות לבנות הנכנסות לתחום הגיימינג והספורט האלקטרוני? מילה או שניים לבנים הפוגשים בנות בשרתי המשחק השונים?
ת: הכי קל זה להתייאש כשצוחקים ממך כשאת משחקת..אבל חבל לי שבנות לא נשמעות יותר במשחק..היום הזמנים הם שונים בנות לא צריכות להתייחס, וחייבות לעשות מה שבא להן ומה שהן אוהבות לעשות! אם בחורה מספיק טובה להפעיל קרקל.אז מה זה CS:GO? חח.
עצה אחת לבנות, תהנו תשקיעו אל תתיאשו. יש בחורות בכל העולם שמשחקות, נהנות מזה ועוד מקבלות חסויות מחברות גדולות כפי שאני קבלתי בעבר!! ולאותם בנים.. תקבלו את אותן שחקניות.. ולמי שלא מקבל כנראה שהוא חושש שבחורה תנצח אותו חח.

ש: לא מזמן נערך מחקר שמצא כי מספר הבנות בתחום עולה באופן משמעותי אך הן פשוט לא נשמעות. בנות פשוט מעדיפות לא לדבר במיקרופון במהלך משחקים, בשונה מהבנים. מדוע את חושבת שזה המצב?
ת: שוב מאותה סיבה .. בושה - בנות מתביישות. הכי מצחיק שאותו שחקן חושב ששיחק מולו איזה פרו.. ובסוף זו ילדה בת 15 חח.

ש: האתר FXP במשך שנים מוביל מבחינת כמות המשתמשים בו והתנועה הרבה בפורומים השונים אך עדיין בקרב קהילת הגיימרים האתר נחשב כפונה לשחקנים מתחילים בלבד ועסק בתחומים כמו משחקים פרוצים, האקינג/צ'יטים, טריידים וכו'. מדוע דווקא האתר הגדול ביותר לא הוביל אף פעם את סצינת הספורט האלקטרוני?
ת:
אנחנו, כפורום הכי גדול ומוביל, מאמינים בלתת הזדמנות לכולם. עכשיו הכנסתי קהילת יוטיוברים חדשה בה הכנסתי יוטיוברים מובילים כמו שחר סקוויס וספייסי, וגם הכנסתי יוטיוברים עם 57 סאבים, כי אני מאמינה בלעזור לאחרים להתקדם.
אנחנו קהילה המורכבת מהכל ולא רק גיימרים. תוכל למצוא אצלנו קהילה בצבא וביטחון, ביעוץ מיני, בנושאי פוריות, גאים בעצמנו ועוד. בכל תחום אנחנו שם. אנחנו לא נארגן מצעד גאווה, ולא נארגן יום סיירות וגם לא נארגן לאן פארטי, אבל אם יהיו מארגנים חיצוניים רציניים, בכיף ניקח חלק.

ש: ספורט אלקטרוני לבנות אף פעם לא נלקח ברצינות גם בקהילה העולמית. יש מספר טורנירים לבנות בלבד אך מדובר בטורנירים קטנים ואף בעבר חשבו מארגני אירועים (WSVG) לערוך במקביל לטורניר ה - CS גם תחרות מלכת היופי של בין הגיימריות ולא רק להתייחס ליכולות המשחק שלהן. האם את צופה בכל זאת עתיד טוב יותר לבנות המעוניינות להשתלב בתחום?
ת:
האמת שלדעתי רק אם תהיה חברה רצינית כמו אינטל, שתיקח קבוצת גיימריות ותפתח אותה, תשקיע בהן, תממן טיסות וכו' אז אולי אותן בנות יזכו להערכה וכבוד בארץ ויהיו אחריהן עוד בנות שירצו להעתיק את ההצלחה שלהן. עד אז לא חושבת שיקרה איזה נס וקהילה הבנות תפרח.

 

fxp

 

ליאל "Greys Anatomy":

ש: היי ליאל, הציגי את עצמך בקצרה עבור אלה בקהילה שלא מכירים אותך.
ת: אני ליאל, בת 15 פלוס מינוס. גיימרית כבר שנים, חובבת את התחום של Apple המון זמן, מבינה לעומק במכשירים השונים,בעיות ועוד.

ש: כיצד התחלת לשחק ובאילו משחקים?
ת: בן דוד שלי התקין לי במחשב איזה משחק לפני איזה 7 שנים, סתם נכנסתי לשחק בו והתמכרתי לאט לאט, עליתי רמות ונהייתי בו ממש טובה ומאז אני פה.

ש: לא הרבה בנות נמשכות לתחום הגיימינג ובוודאי שלא למשחקי ספורט אלקטרוני. כיצד בכל זאת הגעת לתחום?
ת: אני מקפידה להיות עם ראש פתוח להכל, חוץ מזה - אם יש זמן פנוי, למה לא להעביר אותו ככה? זה מהנה, מעסיק, מפתח את החשיבה ועוד.

ש: איך היחס של השחקנים אלייך כשהם מגלים שאת בת?
ת: לרוב אני לא מגלה להם באמצע משחק וכו', אני ממש לא רוצה הנחות או דברים כאלו או שיתייחסו אלי שונה כי אני בת שמתעסקת בגיימינג ולכן היחס הוא לרוב לא שונה.

ש: את מנהלת ראשית בפורומים של FXP. האם היחס אלייך שונה בהשוואה ליחס אותו מקבלים בעלי התפקידים הבנים בקהילה?
ת: אם אתה מתכוון לזה שההנהלה מתגמשת וכו', ממש לא ואני גם לא רוצה את זה. זה שאני בת לא אומר שאני אמורה לקבל הנחות, כולנו שווה בשווה וככה גם צריך.

ש: מה ההמלצות שלך לבנות המעוניינות להכנס לתחום?
ת: להיות עם ראש פתוח ולהפסיק לחשוב על זה שגיימינג \ משחקי מחשב זה לבנים, ושזה פחות שווה מאשר ללכת לקניון.. זה מעסיק כ"כ, לא כל אחת יכולה להיכנס לזה, העסק הוא לא זול, משחקים עולים כסף, צריך מחשב שיריץ את המשחקים וכל זה.. צריך לחשוב על הכל לפני כן כדי לא לצפות ואז להתאכזב.

ש: לא פחות חשוב...מה ההמלצות שלך לבנים על מנת שיקבלו את הבנות בצורה טובה יותר?
ת: אף פעם לא להיקשר לבת מהאינטרנט, תזכרו שהיא מהאינטרנט ולא מעבר לזה, לנסות שלא לחלק מתנות ששוות כסף אמיתי, זה סתם יכול להפוך לניצול ואם קשה לכם להאמין שמי שיושבת מאחורי המסך היא בת, לא ללחוץ עליה להפעיל מיק \ להביא מספר. זה סתם יעצבן אותה אם היא בת באמת וייתן לה תחושה רעה שלא סומכים עליה.

ש: ספרי על מקרה שזכור לך כשלילי שקרה לך ומקרה חיובי שאת זוכרת.
ת: חיובי - לא מזמן בכלל, שיחקתי וממש שיחקתי מצויין קבוצתי וכו', נפלתי האמת על קבוצה של ישראלים, ובסוף המשחק גיליתי להם שאני בת והם החמיאו המון ואמרו שהן לא ראו אף פעם בת שמשחקת ככה. שלילי - לא האמינו שאני בת בגלל איך ששיחקתי.

ש: האם את מאמינה כי בספורט האלקטרוני, בו אין חשיבות ליכולות הפיזיות, הקבוצות צריכות להיות מעורבות עם בנים ובנות ביחד?
ת: ברור!! זה כל הכיף. גיבוש בין הבנים לבנות. לא צריכה להיות הפרדה לפי דעתי.

ש: באילו עוד תחביבים את עוסקת מעבר לגיימינג?
ת: ספורט, אוהבת מאוד לעשות ספורט!

ש: אם היית יכולה, מה הדבר הראשון שהיית משנה בקהילה הישראלית?
ת: את הקללות והצרחות. בכל משחק צורחים ואם הם בקבוצות אז מקללים. צריך להפסיק עם ההרגל הרע הזה.

ש: דברים נוספים שהיית מעוניינת למסור לקהילה?
ת: בהצלחה לכם :)

 

בקהילה קיימות עוד מספר בנות המשחקות ולא כולם מכירים אותן אך ככל שהקהילה תפתח את הראש יותר ויותר ככה נראה יותר בנות משחקות בלי להסתיר את העובדה שהן בנות ואלי גם נזכה בעתיד, אם מישהו יקיים אירוע גיימינג, לראות גם טורניר של בנות.

על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.