vgames 70x46לאחר החלטת וואלה! לסגור את האתר Vgames, נותרה קהילת הגיימרים בארץ במצב של חוסר ודאות לאיך והיכן ירוכזו כולם ביום שאחרי....
לבסוף נמכר האתר לחברת מדקוד שאחד מראשיה, דובי דנון, התפנה לענות לנו על מספר שאלות.האתר Vgames, אשר פעל כ - 14 שנה והיווה בית לעשרות אלפי גיימרים במהלך השנים, גם כאשר עבר מיד ליד בשנים האחרונות עד שנרכש, במסגרת רכישת חבילה של אתרים מידי סמייל אינטרנט זהב, על ידי חברת וואלה!

האתר הוחזק במהלך התקופה הזאת כמעט במצב סטטי, למעט פעילויות יזומות על ידי מנהלי הפורומים השונים ופעילות הכתבים.

במהלך חודש מרץ החליטו מקבלי ההחלטות בוואלה! כי הם לא מעוניינים בהמשך הפעלת האתר בשל אי כדאיות כלכלית ובמשך כחודש החלו לצוץ בקהילת הגיימינג קהילות אחרות שקראו למשתמשי Vgames להצטרף אליהם.

למרות האמור ולאחר שכבר כמעט דובר על תאריך סגירה סופי, נמצא לבסוף גורם אשר ביקש לרכוש את האתר מידי וואלה!
חברת מדקוד היא כעת הבעלים של Vgames ולכן פנינו לאחד מבעליה, דובי דנון.

דובי דנון עבד בעבר בפיתוח תכנים לערוצי טלויזיה וכיום מחזיק בין היתר בתפקיד בכיר בחברת ציבלין תקשורת צעירים בה הוא משמש כסמנכ"ל אינטראקטיב ופיתוח עסקי וכיום עוסק במספר תחומים כשהחשוב מביניהם עבור קהילת הגיימרים הוא הפעילות של חברת מדקוד העוסקת בפיתוח של טכנולוגיות לגיימינג ומשחקי מחשב ובין היתר תומכת בהפעלת האתר GameX, אתר המסקר את סצינת הגיימינג בעולם מזה כ - 3 שנים.

לדובי יש לא מעט שאיפות מ - Vgames והוא חולק חלק מהמחשבות שלו על הגיימינג בישראל ועל מה שעתיד לבוא:

ש: היי דובי, האם תוכל להציג את עצמך בקצרה לקוראים?
ת: אין יותר מידי, שנים בתחום השיווק, הפיתוח העסקי והיזמות. רקע בכלל בתחומי המתמטיקה והפסיכולוגיה ועבר רחוק בקריאיטיב. מעדיף להשאיר לאחרים את הבמה ולהיות עם החברים -)

ש: אתה אחד מראשי חברת מדקוד, מהי בעצם החברה ומה הפעילות שלכם?
ת: החברה עוסקת שנים במיזמים  במגוון תחומים עם נגיעה חזקה לשילוב טכנולוגיות לעולמות תוכן בהם טלוויזיה, מדיה, פסיכולוגיה והרבה גיימינג - התחום היחיד שמשלב את כולם.

ש: האתר ויגיימז הראה ירידה בפעילות במהלך השנים האחרונות ובמקביל גם ירידה בהכנסות ובשל כך עבר מיד ליד (סמייל אינטרנט זהב מכרו אותו לוואלה! וכעת הוא עובר לידיכם). מדוע אתה חושב שאתם תוכלו לפעול אחרת עם ויגיימז?
ת: קצת מוקדם לצאת בהצהרות והבטחות. הדבר הראשון והחשוב היה לוודא שהאתר החלוץ והוותיק בתחום לא ייסגר.
בשלב הבא, אחרי למידה וניתוח רציני יותר, ניתן יהיה לראות כיצד לפעול באופן המייטבי על מנת להחזירו לזוהרו וימיו מפעם.
לגבי הלמה נוכל לפעול אחרת, בעיקר בגלל שאהבה למשהו שווה הרבה יותר מכסף.

 ש: אתה מחזיק גם באתר GameX. כיצד יפעלו האתרים במקביל כאשר תכנים רבים בהם פונים למעשה לאותו קהל היעד?
ת: דיוק קטן ומאוד משמעותי. אני לא מחזיק ב- GAMEX, רק אחד המסייעים לו בהיבט התקציבי. אין לי מעורבות בתכנים, והקרדיט לעבודה המדהימה שנעשתה שם שייכת לאנשים כמו אסף ועוזי שנתנו את הנשמה והלב והעמידו אותו על רגליו. לירון שעיצב ולשי ואור שקדמו אותו בכל היבטי התוכן.
מצד החברה הנכונות היא להמשיך ולסייע לאתרים נוספים וגופים הפועלים בתחום, ולטעמי האישי לכולם יש מקום ובסופו של דבר לכל אתר נוצר אופי משלו וקהילה שהולכת אתו.

ש: מה אתה חושב על מצב הגיימינג בישראל כיום ואיזה עתיד אתה צופה לתחום זה?
ת: תחום שלא התחיל למצות את יכולותיו וחבל. אנחנו אחת המדינות עם האנשים המוכשרים ביותר בתחום, ובכל האספקטים, ועדין הפוטנציאל לא בא לידי ביטוי כמעט בדבר - פיתוח משחקים, תחרויות שיתופי פעולה וכו'.
דבר נוסף וכואב הוא מיעוטם של "גיימרים" שפוגעים בקהילה כולה. תוקפים אתרים ושרתים, פוגעים בפעילויות הקהילות השונות ועוד מאותו סוג.
את הנזק בסוף כולנו מרגישים, כי לא מעט חברות ואנשים שרוצים להשקיע, פשוט מעדיפים להשאר בחוץ.
לגבי עתיד הענף בארץ אני אופטימי. מאמין בתחום ובאנשים הרבים שנוטלים בו חלק ועושים זאת מכל הלב :-)

ש: האתר ויגיימז מדורג על ידי אתרי דירוג כבעל ערך של כמה עשרות אלפי דולרים, השאלה שבטוח רבים שואלים כעת (לאחר שוואלה! קנו את האתר במסגרת חבילת אתרים בעסקה של כ – 3.5 מיליון שקל) זה מה סדר גודל העסקה ביניכם לבין וואלה! ?
ת: זה בין הצדדים. כל מה שאוכל לומר הוא ששני הגופים שתפו פעולה ועשו הכל על מנת שהאתר יוכל להמשיך ולפעול.

ש: מה הפעילות הצפויה לקוראי ואנשי קהילת ויגיימז כבר בעתיד הקרוב?
ת: כאמור, קודם נלמד את האתר לעומק ונעזר גם בגולשיו בעבר ובהווה.
אחר כך יש מספיק עבודה... הוספת תכנים, פעילויות ומבצעים לגולשים, הרחבת הקהילות, טיפולים טכניים ועוד.

ש: אחד הדברים המעניינים שאמרת בהודעה לגבי רכישת ויגיימז היה הנושא של תוכניות לפיתוח Rising Eagle2. מה אתה יכול לספר לנו על כך?
ת: שזה דבר מחויב המציאות וככזה הגיע הזמן שיקרה. ירון, שי וגיא שיצרו את המשחק המקורי, עשו משהו שנחשב לכמעט בלתי אפשרי בזמנו וכל הקרדיט על החזון והמוצר הסופי מגיע להם. זה הראה שהדבר ניתן לביצוע וכעת הזמן לקחת ולקדם זאת.
איך, בכמה זמן ובאיזה אופן, אלו בדיוק הדברים שכעת נבחנים ומתוכננים וזה לא יקרה ביום אחד.
מדובר בהרבה זמן ומשאבים, אבל התהליך החל וזה החשוב. כן יכול לומר שצוות הפיתוח מדהים, מלא רצון וחי ונושם גיימינג. ומעל הכל רוצה להוכיח שבארץ יודעים ויכולים לעשות זאת.

ש: האם יש דברים שתרצה להגיד בנימה יותר אישית לאנשי קהילת ויגיימז?
ת: שימשיכו ליהנות, כי זה התחום הכי כיפי שיש, ושיפרגנו האחד לשני. מהצד שלנו נעשה הכל כדי לשפר את החוויה וההנאה שלהם. לא הכל יקרה ביום אחד, אבל הרצון והאהבה קיימים ועם הללו הרבה יכול לקרות.


כעת נמצא האתר במעבר בין החברות ונמתין לסיום ימי החסד על מנת לראות כיצד לוקחים הבעלים החדשים את העניינים לידיים, וכמובן שנאחל להם בהצלחה!

תגובות  

+2 #1 inuse 2013-05-02 22:18
איזה מלך .. נשמע בן אדם רציני ..
למרות שלא שמעתי את התשובות שרציתי אני מקווה מאוד שהבחור יודע מה הוא עושה ..

על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.