navi logoכשנשים הולכות ונכנסות יותר ויותר לתחומים שהיו נחשבים לגברים בלבד מגיע מאמר באתר הרשמי של Na'Vi ומראה כי גם בגופים גדולים יש עדיין צורך בשינוי מחשבתי, לאחר שהמאמר משלב סטריאוטיפים ואמירות הנוגעות, לטענת הכותב, בסיבות שבגללן נשים לא יכולות להצליח בספורט האלקטרוני.

 

נשים במדינות רבות בעולם יכולות לעשות כיום הכל, החל מהשתתפות בענפי ספורט כמו הדיפת כדור ברזל ועד שירות בצבא כלוחמות וטייסות קרב. אך מבחינת האתר של Na'Vi יש להם בעיות מושרשות באופי שמונעות מהן להצליח בתחום שבו דווקא החלק הפיזי הוא פחות שימושי בהשוואה לחלק המנטלי - הספורט האלקטרוני.

המאמר מעלה מספר "תיאוריות" המשולבות בהיסטוריה של הספורט המסורתי כדוגמת העובדה כי גברים הם תחרותיים מטבעם והמאפיין הזה באופי שלהם הוא למעשה מה שהתחיל את הספורט המסורתי מלכתחילה (תקופת התחרויות בספרטה העתיקה?). אך לטענת המאמר הנשים לעומת זאת:
"כשזה נוגע לנשים, הן מציבות מטרות ומקבלות החלטות באופן שונה. זה נדיר, או כמעט לא קיים, לפגוש בחורה שמשיגה הגשמה עצמית ושביעות רצון דרך תחרותיות....וזה, ביחד עם המצב בו הן מפספסות משחקי ואימונים בגלל דברים 'יותר חשובים', נביא לתוצאות נמוכות"

אולי כותב המאמר חושב שהדברים היותר חשובים (המרכאות מופיעות במאמר המקורי) הם החזרת האישה לתקופת המטבח והטיפול בבית ובילדים אבל המשך המאמר לא פחות מעודד כאשר הכותב מוסיף כי יש בעיות נוספות מאחר ונשים נוטות לקבל החלטות יותר על פי הרגש:
"נשים מושפעות באופן מכריע להחלטות שגויות שהן לוקחות ונוטות להכות על חטא בשל החלטות אלו יותר מאשר גברים. התסכול שלהן יכול להתבטא בהתנהגות אימפולסיבית וכעס אשר מונע מהן לתקן טעויות שנעשו באופן מוצלח.
לכן, הפגיעות הרגשית של הנשים נחשב לאחת מהבעיות העיקריות ומהווה מכשול ומעכב את ההתפחות המקצועית שלהן".

ואם חשבתם שלגברים קשה להתמודד עם עולם הספורט האלקטרוני המתפתח, בא המאמר ו"מאיר" את עינינו באמירה כי נשים בוחרות מראש משחקים פשוטים, קלים ומרגשים הרבה פחות:
"אפילו גברים נאבקים להגיע לביצועים גבוהים בעידן הרצחני של עולם הספורט האלקטרוני...זה הופך את הכל קשה באופן קיצוני עבור גיימריות להביע את עצמן ולהציג משהו יוצא דופן או חדשני".

המאמר גרר ביקורת רבה בקהילה העולמית וכנראה בשילוב של לחץ מהספונסרים של הארגון (שבין לקוחותיהם בוודאי ישנן גם נשים) הוא הוסר מהאתר ו - Na'Vi הוסיפו התנצלות רשמית בטוויטר שלהם.

 

navi twitter

גם בהתנצלות לא מגלה Na'Vi רגישות רבה מדי, אולי בשל חוסר תשומת לב, כאשר הם מתנצלים אם הם פגעו במישהו בשל המאמר אך חותמים במילה "guys". מילה שבסלנג באנגלית מופנית בתרגום חופשי למילה "חבר'ה" אבל גם נחשבת כמילת זכר.

כאשר אכן יש הרבה פחות נשים גיימריות כיום, אולי בשל העובדה שמבחינה חינוכית נשים עדיין מופנות מגיל צעיר מאד יותר לכיוונים אחרים מאשר מחשבים, השימוש בנתונים במאמר נראה הזוי ולא מתאים ל - 2016.

לצילום מסך שנעשה על ידי האתר esportsobservers לחצו כאן.


על מנת להגיב עליך להיות רשום באתר.